Menu

VICTOR REINZ

Victor-Reinz

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Повеќе информации за брендот на официјалната WEB страна на VICTOR REINZ

За Victor Reinz

Компанијата REINZ-Dichtungs-GmbH со седиште во Neu-Ulmu во Германија, работи во рамките на групацијата Dana. Со 1.000 вработени фирмата Reinz спаѓа во најголемите производители на дихтунзи во светот.
dichtungssatz(1)

За автомобилската индустрија Reinz испорачува дихтунзи и материјали за дихтување со највисок квалитет и потреби на модерните мотори. Reinz производите како прво вградување се наоѓаат во сите европски возила како Mercedesa, Opela, Bmw…

Со годишен раст од 1000 позиции, Reinz осигурува широк асортиман за потребите на пост-продажбата на резервни делови.

zylinderkopfdichtungen